O pracowni

Pracownia PRINTING STUDIO powstała z myślą o druku fotografii w najlepszej jakości, jaką jest druk pigmentowy. Stając przeciwko średniej jakości wydrukom z popularnych fotolabów, stawiamy przede wszystkim na jakość, używając tylko oryginalnych tuszy i papierów (szczegółowe info w zakładce MEDIA). Korzystamy z najlepszych dostępnych technologii, pracując na najwyższej jakości monitorach marki EIZO, wielkoformatowej drukarce marki CANON oraz termosublimacyjnej drukarce marki DNP. (szczegółowe info w zakładce TECHNOLOGIA).

 

W naszym słowniku nie ma słowa „zamiennik„. PRINTING STUDIO stawia w 100% na jakość wykonania. Jesteśmy w stanie sprostać oczekiwaniom nawet najbardziej wymagających klientów. Oferujemy Państwu również reprodukcję oraz digitalizację fotografii, grafik, obrazów etc.  czyli przeniesienie za pomocą skanera obrazu dwuwymiarowego (odbitka, negatyw, diapozytyw-slajd) do formatu cyfrowego, .jpg i .tif.

 

Utrwalamy wspomnienia!

Tak w dużym skrócie można nazwać archiwizację fotografii. Po zeskanowaniu - jeśli jest to konieczne - fotografia zostaje poddana delikatnej obróbce graficznej, jaką jest retusz w celu usunięcia zabrudzeń lub zadrapań (ingerencje w strukturę obrazu konsultujemy z klientem). Tak przygotowana, w zależności od oczekiwań klienta trafia na płytę CD, bądź jest drukowana na papierze fotograficznym. Wybór papieru,  na jakim fotografia zostanie wydrukowana pozostawiamy klientowi, gdyż w naszej ofercie znajdują się nie tylko klasyczne papiery fotograficzne, lecz także szlachetne papiery z serii FineArt wiodących producentów, takich jak ILFORD, Sihl czy Hahnemuhle, mające charakter archiwalny, pozwalający cieszyć naszymi wydrukami nas samych jak i przyszłe pokolenia. Gwarancja jakości i fotorwałości to nawet 200 lat! Warto dodać, że zwykła „odbitka„ w zależności od warunków ekspozycji osiąga wiek w granicach między 40 -50 lat trwałości.

 

Nie zajmujemy się drukiem wizytówek, koszulek czy też innych „gadżetów„ reklamowych. Kwestie reklamy pozostawiamy agencjom reklamowym z którymi współpracujemy. Zapraszamy serdecznie do zapoznania się z naszą ofertą w zakładkach DRUK FOTOGRAFII oraz REPRODUKCJA i ARCHIWIZACJA. W zakładkach MEDIA i TECHNOLOGIA znajdą Państwo opis sprzętu oraz papierów na których pracujemy.