Zapraszamy do druku fotografii!

Na jakość wydruków największy wpływ (poza prawidłowo przygotowanym plikiem) ma zastosowana technologia. PRINTING STUDIO do druku na podłożach fotograficznych wykorzystuje tylko oryginalne media pigmentowe - tusze marki CANON, profesjonalną  44’’ drukarkę CANON z oprogramowaniem Mirage Master Edition, regularnie kalibrowany monitor Eizo ColorEdge CG246 oraz profile ICC przypisane dla każdego podłoża fotograficznego. Takie środowisko pracy zapewnia pożądany efekt końcowy w postaci pięknych wydruków fotografii.
Na potrzeby „szybkich” wydruków albumowych o mniejszym formacie (10x15cm i 15x23cm) używamy drukarki termosublimacyjnej Fotolusio z serii DS40 japońskiej marki DNP – lidera technologii druku termosublimacyjnego. Wydruki otrzymane tą metodą charakteryzuje wysoka jakość oraz odporność na wodę i promieniowanie UV.

 

Dlaczego warto drukować zdjęcia?

W dobie cyfryzacji człowiek często nie pamięta o swoich zdjęciach,  skazując  je na zapomnienie w odmętach gigabajtów danych. Często dane te ulegają bezpowrotnemu wykasowaniu (twarde dyski czy płyty CD nie są przecież niezniszczalne), a wraz z nimi nasze wspomnienia bądź efekty pracy fotograficznej. Fotografia staje się tylko pikselami wyświetlonymi na monitorach domowych komputerów. Pamiętając czasy, w których z niecierpliwością czekało się na wywołanie filmu i zrobienie odbitek, zachęcam do namiastki tego uczucia, które daje pięknie wydrukowana fotografia!

 

Pokaż swoje zdjęcia!

Pracownia PRINTING STUDIO oferuje pomoc w przygotowaniu druku fotografii na potrzeby autorskiej wystawy.  Jeśli Twoim marzeniem było pokazanie swoich prac szerszej grupie odbiorców niż rodzina czy znajomi, jesteśmy tu aby pomóc w realizacji tego przedsięwzięcia! Jeśli to konieczne, pomożemy także w znalezieniu odpowiedniego miejsca wystawienia ekspozycji. Nie skazuj swoich prac na „cyfrową szufladę„.  

 

Zapraszamy do współpracy. Niech fotografia ujrzy światło dzienne!